ثبت نام

هوشمندسازی مدارس تا سال ۱۴۰۰

۵۹b4ccc8-49b0-4f44-9b90-3518376113bc

بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، طی همکاری وزارت ارتباطات با آموزش و پرورش، مدارس کل کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ هوشمند می‌شوند.

موضوع هوشمندسازی مدارس در کل کشور طی ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ شده و در این زمینه، مرکز ملی فضای مجازی کشور نیز موظف به تدوین مصوبه برای تصویب در شورای عالی فضای مجازی است.

در این برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده است که با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش نسبت به هوشمند‌سازی مدارس اقدام کند.

در این صورت باید امکان دسترسی الکترونیکی به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی‌های رایانه‌ای آموزشی، استعدادسنجی و آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای دانش آموزان فراهم شود.

همچنین ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه، ارائه‌ی مهارت‌های فنی و اجتماعی به‌صورت رایگان را برای تمامی دانش‌آموزان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ تکلیف کرده است.

موضوع این ماده از برنامه ششم، در اولویت‌های تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته و قرار است به‌زودی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای آموزشی نیز آیین‌نامه‌ای مصوب شود.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه دیگران بیشتر خواندند

کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

اپلیکیشن و وب