ثبت نام

اپل iOS 13.4 و iPadOS را منتشر کرد؛ اموجی‌های جدید و پشتیبانی از ترک‌پد

iOS-13.4

اپل با انتشار iOS 13.4 و iPadOS 13.4 پشتیبانی کامل از موس و ترک پد، به اشتراک گذاری پوشه های iCloud Drive و چندین اموجی را در اختیار کاربرانش قرار دارد.

پشتیبانی از موس و ترک پد بدون شک مهمترین قابلیت در نسخه جدید iPadOS است که هفته گذشته و حین معرفی مدل های جدید آیپد پرو رونمایی شده بود. هرچند پشتیبانی موس در iPadOS 13.0 به شکل محدودتری ارائه شده بود اما در نسخه ۱۳٫۴ از اساس تغییر کرده و به بلوغ کامل رسیده است. تمامی آیپدهایی که به iPadOS 13.4 به روز شده اند از این قابلیت پشتیبانی می کنند و اپل از سازگاری آنها با Magic Mouse 2، Magic Trackpad 2 و همچنین موس و ترک پد شرکت های ثالث خبر داده است.

یکی دیگر از قابلیت های مهم در نسخه جدید iPadOS و iOS امکان به اشتراک گذاری پوشه های iCloud Drive از طریق لینک است؛ قابلیتی شبیه به آنچه دراپ باکس پیش از این ارائه کرده و به کاربر اجازه می داد محتوای پوشه را با دیگران به اشتراک بگذارد. این ویژگی هم قرار بود با iOS 13 از راه برسد اما تا حالا به تاخیر افتاده بود.

اپل علاوه بر قابلیت های مذکور ۹ استیکر اموجی جدید را هم منتشر کرده و با پیاده سازی برخی تغییرات در رابط کاربری اپ Mail احتمال حذف تصادفی ایمیل ها را به حداقل رسانده است. بهینه سازی تجربه کاربری در آرکید، پیش بینی متن حین تایپ عربی و رفع برخی باگ ها هم از دیگر مزایای  iOS 13.4 و iPadOS 13.4 هستند.

کمپانی کوپرتینویی در کنار این دو سیستم عامل watchOS 6.2 را هم آپدیت کرده تا امکان خرید درون برنامه ای را در اپ های Watch به کاربر بدهد این نسخه در کنار رفع برخی باگ ها در پخش موزیک، پشتیبانی از ECG و شناسایی ریتم نامنظم قلب را در اختیار کاربران ساکن ترکیه، شیلی و نیوزلند قرار می دهد.

 

منبع :
ورج

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه دیگران بیشتر خواندند

کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

اپلیکیشن و وب